Ten blog korzysta z plików cookies na zasadach określonych tutaj
Zamknij
NEW TECH & INNOWACJE
Państwo w centrum UE z kafkowskim, dyskryminującym algorytmem wymierzonym we własnych obywateli. Czyli opowieść o tym jak brak nadzoru nad nowymi technologiami obalił rząd w Niderlandach.
Technologia stosowana przez rząd w celu powstrzymania przestępstw socjalnych i poprawy wydajności urzędów może prowadzić do nieuzasadnionego wykluczenia i naruszenia prawa do ochrony prywatności. Przekonał się o tym premier Niderlandów, który w konsekwencji wadliwego działania algorytmu złożył dymisję rządu. Wiele mówi się ostatnio o zaletach i ryzykach dotyczących stosowania zaawansowanych algorytmów i sztucznej inteligencji. Dyskusje [...]


NEW TECH & INNOWACJE
Dostępność cyfrowa - od Polski papierowej do Polski cyfrowej
Umożliwienie dostępu do szeroko pojętej informacji publicznej osobom z niepełnosprawnością jest niewątpliwie dużym wyzwaniem dla podmiotów publicznych, szczególnie w czasach, gdy większość istotnych dla obywateli informacji jest dostępnych z poziomu komputera bądź smartfona. Strony internetowe podmiotów publicznych często stanowią dla osób dotkniętych niepełnosprawnością barierę nie do przeskoczenia. Brak transkrypcji materiałów multimedialnych czy odpowiednich skrótów klawiszowych [...]


Chcesz być informowany o najnowszych wpisach na blogu?

  • - Podaj adres e-mail i otrzymuj informację o nowym wpisach na blogu SKP/IPblog prosto na Twoją skrzynkę
  • - Nie będziemy wysłać Ci spamu

Administratorem Twoich danych osobowych jest SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk sp.k. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Ks. Skorupki 5, 00-546 Warszawa.

Szanujemy Twoją prywatność dlatego przekazane nam dane nie będą przetwarzane i udostępniane poza SKP w innych celach niż ujęte w Regulaminie Serwisu. Szczegółowe postanowienia dotyczące naszego IP Bloga, w tym katalog Twoich uprawnień związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdziecie Państwo w Polityce Prywatności.