Ten blog korzysta z plików cookies na zasadach określonych tutaj
Zamknij
17.09.2018
FILM, MEDIA & GRY, SKP

IP z debatą filmową na Festiwalu w Gdyni- tym razem o dystrybucji i promocji polskich filmów za granicą

[ Produkcja filmowa w Polsce przez wiele lat była przede wszystkim konsumowana przez widzów krajowych. Ostatnie sukcesy frekwencyjne na Polskich filmach oraz skuteczne przykłady dystrybucji międzynarodowej i festiwalowe laury powodują, że producenci coraz otwarciej i chętniej spoglądają na promocję i dystrybucję zagraniczną. Jak jednak robić to efektywnie, nie dysponując gigantycznym budżetem P&A? Jak nie popełnić podstawowych błędów strategicznych, komunikacyjnych i prawnych oraz nie stracić szansy swojego filmu? Między innymi o tym porozmawiamy podczas debaty zespołu IP.

 

Kiedy?
20 września 2018 r. o godzinie 18:00
Gdzie?
Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni,
Scena Kameralna Teatru Muzycznego w Gdyni

 

 

[ W debacie udział wezmą doświadczeni eksperci działający od wielu lat na rodzimym
rynku filmowym oraz mający na swoim koncie skuteczne działania promocyjne na świecie.

 

Maciej Kubiak – Adwokat. Ekspert w dziedzinie prawa własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, filmowego i mediów, reklamy oraz nowych technologii. Pracę prawnika łączy z pasją wykładowcy. Na swoim koncie ma wsparcie kilkudziesięciu produkcji filmowych i telewizyjnych.


Sean Bobbitt – Prezes studio Breakthru FIlms oraz producentem filmowym. Jego ostatni film „Twój Vincent” wygrał nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej za najlepszy film animowany w 2017 r., oraz nominacje do Złotych Globów, BAFTA, oraz Oscar. Przed Breakthru Sean był współzałożycielem i prezesem sieci kin Silver Screen. Po sukcesie filmu „Twój Vincent”.


Ewa Puszczyńska – Doświadczony producent, na swoim koncie ma nagrodzoną Oscarem „Idę”. Od ponad 20 lat pracuje dla Opus Film, gdzie z powodzeniem prowadzi międzynarodowe koprodukcje jak i projekty dla międzynarodowych firm. Jest doradcą talentów w Torino Film Lab oraz członkiem zarządu EFA.


Alicja Grawon-Jaksik – Dyrektor Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Specjalizuje się w kwestiach prawnych i biznesowych związanych z działalnością przedsiębiorców w sektorze audiowizualnym oraz sektorach kreatywnych. Odpowiadała m.in. za opracowanie merytoryczne i organizacyjne kilkudziesięciu profesjonalnych wydarzeń branżowych, w tym międzynarodowych konferencji, seminariów czy szkoleń.


Izabela Kiszka-Hoflik – Członek Europejskiej Akademii Filmowej. Ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Od 2005 roku dołączyła do zespołu nowo powstałego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W lutym 2018 roku odeszła z PISF i założyła własną firmę zajmującą się sprzedażą i promocją polskich filmów.


Małgorzata Kiełkiewicz – Dyrektor Creative Europe Desk Polska i Kierownik Wydziału Programów Europejskich w Instytucie Adama Mickiewicza. Od ponad 20 lat związana zawodowo z sektorem audiowizualnym i kreatywnym.

 

#festiwal #prawo filmowe

Chcesz być informowany o najnowszych wpisach na blogu?

  • - Podaj adres e-mail i otrzymuj informację o nowym wpisach na blogu SKP/IPblog prosto na Twoją skrzynkę
  • - Nie będziemy wysłać Ci spamu

Administratorem Twoich danych osobowych jest SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk sp.k. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Ks. Skorupki 5, 00-546 Warszawa.

Szanujemy Twoją prywatność dlatego przekazane nam dane nie będą przetwarzane i udostępniane poza SKP w innych celach niż ujęte w Regulaminie Serwisu. Szczegółowe postanowienia dotyczące naszego IP Bloga, w tym katalog Twoich uprawnień związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdziecie Państwo w Polityce Prywatności.