Ten blog korzysta z plików cookies na zasadach określonych tutaj
Zamknij
06.04.2018
SKP

IP po raz kolejny wspiera produkcję nagrodzoną w Berlinie. Zapraszamy do kin na ,,Twarz” Małgorzaty Szumowskiej!

Po raz kolejny polscy twórcy triumfowali w Berlinie. W tym roku w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, na którym film miał swoją premierę, nagrodę  Srebrnego Niedźwiedzia – Nagrodę Grand Prix Jury otrzymał film ,,Twarz” w reż. Małgorzaty Szumowskiej. Nasz zespół reprezentowany przez  Piotra Nikołajuka był obecny na premierze filmu w Berlinie. Statuetkę Srebrnego Niedźwiedzia odebrała Małgorzata Szumowska.

,,Twarz” jest współczesną baśnią o człowieku, który wskutek wypadku stracił w sposób dosłowny swoją twarz. Zmuszony jest on przejść pionierską operacje przeszczepienie twarzy. Po operacji oraz rekonwalescencji wraca do swojej małej, rodzinnej miejscowości, w której ludzie ze względu na jego inność zaczynają w różnoraki sposób reagować.  Film traktuje o współczesnych, codziennych problemach społeczności, przedstawionych w niecodzienny, ciekawy i zaskakujący sposób.

To nie pozbawiona elementów komediowych słodko-gorzka opowieść – stanowiącą uniwersalną opowieść o obawach i lękach przed czymś czego nie znamy, o tradycji i nowoczesności, o potrzebie wolności, miłości i perspektyw.

Całości dopełniają nietuzinkowe zdjęcia Michała Englerta oraz kapitalna charakteryzacja Waldemara Pokromskiego.

W rolach głównych możemy zobaczyć m.in. Mateusza Kościukiewicza, Agnieszkę Podsiadlik oraz Małgorzatę Gorol.

Maciej Kubiak z zespołu prawa filmowego wspierał prawnie spółkę Nowhere sp. z.o.o. -producenta filmu od etapu dewelopmentu.

Zapraszamy do kin od 6 kwietnia.

 

#film #kino #produkcja filmowa

Chcesz być informowany o najnowszych wpisach na blogu?

  • - Podaj adres e-mail i otrzymuj informację o nowym wpisach na blogu SKP/IPblog prosto na Twoją skrzynkę
  • - Nie będziemy wysłać Ci spamu

Administratorem Twoich danych osobowych jest SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk sp.k. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Ks. Skorupki 5, 00-546 Warszawa.

Szanujemy Twoją prywatność dlatego przekazane nam dane nie będą przetwarzane i udostępniane poza SKP w innych celach niż ujęte w Regulaminie Serwisu. Szczegółowe postanowienia dotyczące naszego IP Bloga, w tym katalog Twoich uprawnień związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdziecie Państwo w Polityce Prywatności.