Ten blog korzysta z plików cookies na zasadach określonych tutaj
Zamknij
13.09.2017
FILM, MEDIA & GRY

Nietuzinkowa produkcja filmowa dla dzieci ze wsparciem zespołu prawa filmowego

Polscy twórcy filmowi rzadko są zainteresowani kinem dziecięcym. Tym bardziej cieszy nas, że mogliśmy brać udział w wyjątkowym projekcie, jakim jest film „Tarapaty”.

 

Marta Karwowska, reżyserka i scenarzystka, w niezwykle przekonujący sposób opowiedziała historię samotnej Julki i jej przyjaciela Olka, którzy odkrywają plan mający doprowadzić ich do skarbu, po drodze wplątuję ich za to w niesamowitą przygodę z kryminalnym wątkiem w tle.

Film zrealizowany jako thriller, tylko dla młodszej widowni, zawiera również historię zainspirowaną legendą o zagubionym dziele Pablo Picasso.

 

Tarapaty / mat. promocyjne, pierwszy plakat

 

W rolach głównych z sukcesem występują debiutujący na dużym ekranie – Hania Hryniewicka (Julka) i Kuba Janota-Bzowski (Olek). Młodym aktorom towarzyszą Piotr Głowacki, Roma Gąsiorowska, Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Jadwiga Jankowska-Cieślak i Maria Maj.

Zespół prawa filmowego kierowany przez Macieja Kubiaka z udziałem prawnika Pawła Myrdy wspierał prawnie Studio Filmowe Koi i Agnieszkę Dziedzic, odpowiedzialne za produkcję filmu.  Doradzał producentce od etapu developmentu do promocji, m.in. pomagał na etapie negocjacji i przygotowania umów z twórcami, koproducentami, umów dystrybucyjnych, etc.

 

 

Film jest naprawdę wart obejrzenia i spotkał się z uznaniem młodych widzów, tłumnie zebranych na wczorajszej premierze. Dorośli też znajdą w nim coś dla siebie – przede wszystkim nostalgiczne wspomnienie dzieciństwa, ale też powrót do najlepszych czasów Polskiego kina dziecięcego.

 

Zapraszamy do kin już 15 września

 

Autor plakatu – Krzysztof Aratyk.

#dzieci #film #produkcja filmowa

Chcesz być informowany o najnowszych wpisach na blogu?

  • - Podaj adres e-mail i otrzymuj informację o nowym wpisach na blogu SKP/IPblog prosto na Twoją skrzynkę
  • - Nie będziemy wysłać Ci spamu

Administratorem Twoich danych osobowych jest SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk sp.k. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Ks. Skorupki 5, 00-546 Warszawa.

Szanujemy Twoją prywatność dlatego przekazane nam dane nie będą przetwarzane i udostępniane poza SKP w innych celach niż ujęte w Regulaminie Serwisu. Szczegółowe postanowienia dotyczące naszego IP Bloga, w tym katalog Twoich uprawnień związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdziecie Państwo w Polityce Prywatności.