Ten blog korzysta z plików cookies na zasadach określonych tutaj
Zamknij
02.02.2016
SKP

To już rok z IP BLOG!

Zaczęło się od iście hamletowskich obaw („rejestrować, nie rejestrować, oto jest pytanie…”), a tymczasem, rok później, mamy już … niemal 90 wpisów w 19 kategoriach (co daje średnio po 2 wpisy na tydzień), 16 autorów (z tendecją rosnącą) i… liczne grono stałych czytelników.

Opinie, które otrzymujemy na temat naszego bloga nie tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że to, co robimy spotyka się z dużym zainteresowaniem, ale także motywują do dalszego dzielenia się naszą praktyką i doświadczeniami z branży IP.

Ostatni rok dostarczył wiele istotnych wydarzeń, których nie mogło zabraknąć na Blogu. Opisywaliśmy nowelizację prawa autorskiego, która doprowadziła m.in. do zmiany przepisów o dozwolonym użytku, a także nowelizację ustawy o własności przemysłowej. Przełomowy był również wyrok Trybunału Konstytucyjnego uznający za niekonstytucyjny przepis art. 79 ust. 1 pkt 3 lit b ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Pisaliśmy również o ciekawych sporach, trendach legislacyjnych (w tym na poziomie UE) i przestrzegaliśmy przed możliwymi interwencjami ze strony organów publicznych (KRRiTV, GIF i UOKIK). Mieliśmy także przyjemność zapraszać naszych czytelników na premiery filmów, których produkcję obsługiwaliśmy prawnie (a w jednym przypadku występowaliśmy nawet w roli koproducenta!), konferencje i szkolenia, które prowadziliśmy oraz do udziału w akcjach społecznych, które wspieramy pro bono.

 

Dziękujemy za wszystkie wizyty na Blogu i zapraszamy do dalszych odwiedzin.

 

Redakcja IP BLOG

#blog #IP BLOG

Chcesz być informowany o najnowszych wpisach na blogu?

  • - Podaj adres e-mail i otrzymuj informację o nowym wpisach na blogu SKP/IPblog prosto na Twoją skrzynkę
  • - Nie będziemy wysłać Ci spamu

Administratorem Twoich danych osobowych jest SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk sp.k. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Ks. Skorupki 5, 00-546 Warszawa.

Szanujemy Twoją prywatność dlatego przekazane nam dane nie będą przetwarzane i udostępniane poza SKP w innych celach niż ujęte w Regulaminie Serwisu. Szczegółowe postanowienia dotyczące naszego IP Bloga, w tym katalog Twoich uprawnień związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdziecie Państwo w Polityce Prywatności.