Ten blog korzysta z plików cookies na zasadach określonych tutaj
Zamknij
01.02.2018
SKP

3-lecie IP Bloga!

1 lutego 2015 roku opublikowaliśmy pierwszy wpis na blogu. Wystartowaliśmy, nie spodziewając się w jakim kierunku nasz projekt wyewoluuje. Po 3 latach możemy pochwalić się ok 200 artykułami w 19 kategoriach napisanymi przez 31 ekspertów. Nasze artykuły regularnie są publikowane na portalu Legalna Kultura, w „Dzienniku Gazecie Prawnej” i „Think MICE”. To nam nie wystarczyło. Sami postanowiliśmy wydawać swoje gazety. I się udało! „Gazeta Filmowa” i „Kurier reklamowy” to nasze autorskie tytuły dystrybuowane na najważniejszych imprezach branżowych.

 

Jubileusz to idealna okazja do wspomnień. Dlatego przypomnimy jaka idea przyświecała założeniu IP Bloga:

Jako prawnicy, którzy na co dzień zajmują się tą dziedziną  prawa wiemy, że jest ona niewyczerpanym źródłem ciekawych zagadnień i problemów. Na blogu chcemy przedstawiać i komentować te najbardziej interesujące.

Nie zabraknie tu więc zagadnień poświęconych prawom autorskim, prawu prasowemu, prawu własności przemysłowej, prawom nowych technologii, nieuczciwej konkurencji, ale również zagadnień z zakresu ochrony dóbr osobistych.

Mamy przy tym nadzieję, że blog pozwoli choć trochę wyjaśnić wątpliwości, jakie pojawiają się w związku ze stosowaniem przepisów z naszej praktyki. Ze względu na nasze zawodowe doświadczenia, szczególną uwagę chcemy poświęcić prawnym problemom „ludzi sztuki”, branży kreatywnej i filmowej, produkcji telewizyjnej, wydawniczej, reklamowej i PR oraz e-commerce.

Zachęcamy do komentowania postów i kontaktu z nami.

Startujemy!

Tymi słowami przywitali pierwszych czytelników – Maciej Kubiak i Milena Bogdanowicz (redakcja bloga).

Przez te 3 lata pisaliśmy o tym co ciekawe i inspirujące w prawie własności intelektualnej. Komentowaliśmy ciekawe orzeczenia. Reagowaliśmy na to co, dzieje się na rynku. Ostatnie miesiące poświęciliśmy zaznajomieniu czytelników z tym, co przyniesie RODO. Pisaliśmy również o ciekawych wyrokach dotyczących prawa autorskiego – o mitycznych 4 taktach czyli plagiacie muzycznym oraz o tym co ma wspólnego południowo amerykański dyktator z wirtualnym mieczem Poruszaliśmy interesujące zagadnienia dla branży eventowej. Co było wynikiem współpracy z miesięcznikiem branżowym „Think MICE”. Zapuszczaliśmy się w obszary, dawniej uznawane za fantazje futurystów – o odpowiedzialności cywilnej robotów. Pisaliśmy o sporach i rozstrzygnięciach dot. znanych brandów

Mieliśmy także przyjemność zapraszać naszych czytelników na premiery filmów, które powstały z naszym prawnym wsparciem: Ziarno prawdy, Obce niebo, Pitbull. Nowe porządki, Na granicy, Wszystkie nieprzespane noce,  Pokot, Tarapaty, Magiczna zima Muminków i polskiego kandydata do Oscara Loving Vincent.

Informowaliśmy o naszym udziale w konferencjach i szkoleniach, które prowadziliśmy. Po raz pierwszy poprowadziliśmy debatę na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie swoją premierę miała nasza „Gazeta Filmowa”. O finansowaniu produkcji filmowych w Polsce porozmawialiśmy z wybitnymi producentami, Ewą Puszczyńską, Piotrem Woźniakiem-Starak, Krzysztofem Terejem i Dawidem Janickim, przedstawicielami instytucji filmowych Magdaleną Sroką i Robertem Balińskim oraz inwestorem Krzysztofem Gawrysiakiem.

Redakcja IP Bloga

Chcesz być informowany o najnowszych wpisach na blogu?

  • - Podaj adres e-mail i otrzymuj informację o nowym wpisach na blogu SKP/IPblog prosto na Twoją skrzynkę
  • - Nie będziemy wysłać Ci spamu

Administratorem Twoich danych osobowych jest SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk sp.k. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Ks. Skorupki 5, 00-546 Warszawa.

Szanujemy Twoją prywatność dlatego przekazane nam dane nie będą przetwarzane i udostępniane poza SKP w innych celach niż ujęte w Regulaminie Serwisu. Szczegółowe postanowienia dotyczące naszego IP Bloga, w tym katalog Twoich uprawnień związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdziecie Państwo w Polityce Prywatności.