Z dumą informujemy, że poprowadzimy debatę praktyków o najlepszych sposobach finansowania filmów podczas festiwalu w Gdyni. Wiemy, że produkcja filmowa to proces wymagający wiele cierpliwości i pracy twórczej. Podstawą jest jednak finansowanie. Producenci filmowi najczęściej korzystają ze środków publicznych. Tymczasem są również inne źródła, o których opowiemy 21 września o godz. 15.30 podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
W debacie udział wezmą:
Mec. Maciej Kubiak
Ekspert w dziedzinie prawa własności intelektualnej, w szczególności prawa filmowego i mediów reklamy, nowych technologii i w zakresie ochrony danych osobowych. Pracę prawnika łączy z pasją wykładowcy. Na swoim koncie ma wsparcie kilkudziesięciu produkcji filmowych oraz telewizyjnych.
Magdalena Sroka/PISF
Menedżerka kultury, znawczyni problematyki związanej z kulturą i sztuką, producentka i koordynatorka międzynarodowych projektów, w latach 2010-2015 wiceprezydent Krakowa ds. kultury i promocji miasta, od 2015 r. dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Robert Baliński/PISF
Od 2008 r. pracuje w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. W Dziale Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych zajmuje się współpracą międzynarodową, w szczególności koprodukcjami mniejszościowymi oraz Polsko-Niemieckim Funduszem Filmowym. Od 2010 r. jest zastępcą polskiego przedstawiciela w Euroimages.
Piotr Woźniak-Starak/Watchout Productions
Założyciel Watchout Productions. Producent filmu „Bogowie”
i producent wykonawczy filmu „Sztuka Kochania: historia Michaliny Wisłockiej”. Ukończył studia na bostońskim Emmerson College, kierunek: reklama i komunikacja oraz nowojorski Parsons Univeristy.
Krzysztof Terej/Watchout Productions
Pracuje w Watchout Productions od 2012 r. Odpowiedzialny za finansowanie projektów filmowych i new business. Krzysztof Terej – współproducent filmu „Bogowie” i producent filmu „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej.” Absolwent prawa i psychologii biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego.
Ewa Puszczyńska/Opus Film
Doświadczony producent, na swoim koncie ma nagrodzoną Oscarem „Idę”. Od ponad 20 lat pracuje dla Opus Film, gdzie z powodzeniem prowadzi międzynarodowe koprodukcje jak i projekty dla międzynarodowych firm. Jest doradcą talentów w Torino Film Lab oraz członkiem zarządu EFA.
Dawid Janicki/KIPA/SHIPsBOY
Producent filmów dokumentalnych i fabularnych nagradzanych na międzynarodowych festiwalach, współzałożycielem SHIPsBOY. Pomysłodawca, dostępnych w 200 krajach świata na Netflixie „Portretów wojennych”, łączących dokument, fabułę i animację. Od 2016 r. wiceprezes KIPY.
Krzysztof Gawrysiak/Inwestor
Inwestor i zarządzający funduszami Private Equity. Producent filmowy. Współzarządzający największymi akceleratorami technologicznymi w Polsce MIT Enterprise Forum i Mass Challenge.
Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych na STRONIE Festiwalu Filmowego w Gdyni.