Ten blog korzysta z plików cookies na zasadach określonych tutaj
Zamknij
18.09.2017
FILM, MEDIA & GRY

Zespół IP z debatą filmową na festiwalu w Gdyni

Z dumą informujemy, że poprowadzimy debatę praktyków o najlepszych sposobach finansowania filmów podczas festiwalu w Gdyni. Wiemy, że produkcja filmowa to proces wymagający wiele cierpliwości i pracy twórczej. Podstawą jest jednak finansowanie. Producenci filmowi najczęściej korzystają ze środków publicznych. Tymczasem są również inne źródła, o których opowiemy 21 września o godz. 15.30  podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

W debacie udział wezmą:

 

Mec. Maciej Kubiak

Ekspert w dziedzinie prawa własności intelektualnej, w szczególności prawa filmowego i mediów reklamy, nowych technologii i w zakresie ochrony danych osobowych. Pracę prawnika łączy z pasją wykładowcy. Na swoim koncie ma wsparcie kilkudziesięciu produkcji filmowych oraz telewizyjnych.

 

Magdalena Sroka/PISF

Menedżerka kultury, znawczyni problematyki związanej z kulturą i sztuką, producentka i koordynatorka międzynarodowych projektów, w latach 2010-2015 wiceprezydent Krakowa ds. kultury i promocji miasta, od 2015 r. dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Robert Baliński/PISF

Od 2008 r. pracuje w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. W Dziale Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych zajmuje się współpracą międzynarodową, w szczególności koprodukcjami mniejszościowymi oraz Polsko-Niemieckim Funduszem Filmowym. Od 2010 r. jest zastępcą polskiego przedstawiciela w Euroimages.

 

Piotr Woźniak-Starak/Watchout Productions

Założyciel Watchout Productions. Producent filmu „Bogowie”
i producent wykonawczy filmu „Sztuka Kochania: historia Michaliny Wisłockiej”. Ukończył studia na bostońskim Emmerson College, kierunek: reklama i komunikacja oraz nowojorski Parsons Univeristy.

 

Krzysztof Terej/Watchout Productions

Pracuje w Watchout Productions od 2012 r. Odpowiedzialny za finansowanie projektów filmowych i new business. Krzysztof Terej – współproducent filmu „Bogowie” i producent filmu „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej.”  Absolwent prawa i psychologii biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego.

 

Ewa Puszczyńska/Opus Film

Doświadczony producent, na swoim koncie ma nagrodzoną Oscarem „Idę”. Od ponad 20 lat pracuje dla Opus Film, gdzie z powodzeniem prowadzi międzynarodowe koprodukcje jak i projekty dla międzynarodowych firm. Jest doradcą talentów w Torino Film Lab oraz członkiem zarządu EFA.

 

Dawid Janicki/KIPA/SHIPsBOY

Producent filmów dokumentalnych i fabularnych nagradzanych na międzynarodowych festiwalach, współzałożycielem SHIPsBOY. Pomysłodawca, dostępnych w  200 krajach świata na Netflixie „Portretów wojennych”, łączących dokument, fabułę i animację. Od 2016 r.  wiceprezes KIPY.

 

Krzysztof Gawrysiak/Inwestor

Inwestor i zarządzający funduszami Private Equity. Producent filmowy. Współzarządzający największymi akceleratorami technologicznymi w Polsce MIT Enterprise Forum i Mass Challenge.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych na STRONIE Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Chcesz być informowany o najnowszych wpisach na blogu?

  • - Podaj adres e-mail i otrzymuj informację o nowym wpisach na blogu SKP/IPblog prosto na Twoją skrzynkę
  • - Nie będziemy wysłać Ci spamu

Administratorem Twoich danych osobowych jest SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk sp.k. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Ks. Skorupki 5, 00-546 Warszawa.

Szanujemy Twoją prywatność dlatego przekazane nam dane nie będą przetwarzane i udostępniane poza SKP w innych celach niż ujęte w Regulaminie Serwisu. Szczegółowe postanowienia dotyczące naszego IP Bloga, w tym katalog Twoich uprawnień związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdziecie Państwo w Polityce Prywatności.