Ten blog korzysta z plików cookies na zasadach określonych tutaj
Zamknij
23.02.2017
SKP

Zespół prawa filmowego zaprasza na najnowszy film Agnieszki Holland

Nagrodzony na festiwalu w Berlinie „Pokot” to kolejna polska produkcja powstała
z naszym prawnym wsparciem. Premiera odbędzie się 24 lutego. Serdecznie zapraszamy do kin.

 

Trzeci rok z rzędu polscy filmowcy są nagradzani w Berlinie. Agnieszka Holland otrzymała nagrodę im. Alfreda Bauera „za otwieranie nowych perspektyw w sztuce filmowej”. Maggie Gyllenhall wręczając wyróżnienie reżyserce, podkreśliła jej wkład w tworzenie współczesnych, pozbawionych konwencjonalnych schematów opowieści filmowych.

Akcja „Pokotu” toczy się w małej wiosce w Sudetach. Spokojne, monotonne życie mieszkańców przerywa morderstwo dokonane w niewyjaśnionych okolicznościach. Na miejscu zbrodni nie odnaleziono bowiem żadnych śladów zabójcy. Wokół domu zabitego – myśliwego – widoczne są jedynie odciski kopyt saren. Główna bohaterka filmu, Janina Duszejko, postanawia wszcząć własne śledztwo. Giną kolejni myśliwi. Policja nie potrafi odnaleźć sprawy. Czy myśliwi stali się ofiarami? Kto dokonał tych makabrycznych zbrodni?

W kobiecej roli głównej wystąpiła mało znana widzom, ale bardzo dobrze studentom Łódzkiej Szkoły Filmowej, prof. Agnieszka Mandat. Stworzyła niepowtarzalną, pełną charyzmy postać. Tomasz Kot, również grający w „Pokocie”, po wspólnej scenie powiedział z zachwytem „Pani Profesor, Meryl Streep”. Tym bardziej polskich krytyków dziwi brak nagrody dla Agnieszki Mandat za najlepszą rolę żeńską na Berlinale.

Zespół prawa filmowego w składzie: Maciej Kubiak i Paweł Myrda wspierali prawnie Studio Filmowe TOR, odpowiedzialne za produkcję.

21 lutego kilkunastoosobowa reprezentacja zespołu IP świętowała uroczystą prapremierę w Multikinie w Złotych Tarasach.

 

Polskie produkcje filmowe są coraz wyżej oceniane, zarówno przez widzów,  jak i krytyków. Cieszymy się, że możemy brać w nich udział i je współtworzyć. „Pitbull”, Obce niebo”, „Ziarno prawdy”, „Na granicy”, „Pokot”, to tytuły z ostatnich kilku miesięcy. Co dalej? Mamy nadzieję na kolejne, ciekawe polskie produkcje.

 

autor plakatu – Patrycja Kuhn.

#film #kino #produkcja filmowa

Chcesz być informowany o najnowszych wpisach na blogu?

  • - Podaj adres e-mail i otrzymuj informację o nowym wpisach na blogu SKP/IPblog prosto na Twoją skrzynkę
  • - Nie będziemy wysłać Ci spamu

Administratorem Twoich danych osobowych jest SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk sp.k. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Ks. Skorupki 5, 00-546 Warszawa.

Szanujemy Twoją prywatność dlatego przekazane nam dane nie będą przetwarzane i udostępniane poza SKP w innych celach niż ujęte w Regulaminie Serwisu. Szczegółowe postanowienia dotyczące naszego IP Bloga, w tym katalog Twoich uprawnień związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdziecie Państwo w Polityce Prywatności.