Ten blog korzysta z plików cookies na zasadach określonych tutaj
Zamknij
22.10.2015
FILM, MEDIA & GRY, SKP

“Obce niebo” Dariusza Gajewskiego – film koprodukowany przez dział IP już w kinach

W dniu 16 października odbyła się uroczysta premiera najnowszego filmu Dariusza Gajewskiego “Obce niebo”, którego zespół IP jest koproducentem. Zapewnialiśmy ponadto kompleksową obsługę prawną na etapie developmentu, produkcji oraz w kwestiach dystrybucyjnych.

Trzymająca w napięciu polsko-szwedzka historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, pokazuje do czego są w stanie posunąć się rodzice kierowani miłością własnego dziecka. Film stanowi też studium dramatu dziecka zabranego z kochającej, choć dalekiej od ideału rodziny. Wreszcie, obraz wyprodukowany przez TAK FILM, ma szansę stać się istotnym głosem w aktualnej dyskusji, o wzajemnym zrozumieniu ludzi wychowanych w różnych kulturach oraz o problemach asymilacji emigrantów w swojej “nowej ojczyźnie”. Kraju, który miał być ziemią obiecana a stał się obcym niebem…

z19033930Q

Bardzo trafnie i intrygująco o filmie pisze Tadeusz Sobolewski w swoim tekście w Gazecie Wyborczej pod wiele mówiącym tytułem: “Obce niebo” – film podstępny. Zimne piekło Szwecji, gorące piekło Polski [RECENZJA]

W rolach głównych wystąpili min Agnieszka Grochowska, która otrzymała za swoją rolę główną nagrodę na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Bartłomiej Topa.

Myślę, że możemy zaryzykować stwierdzenie, że to jedna z najciekawszych produkcji filmowych tego roku.

Więcej informacji dostępnych na FB profilu filmu:

https://www.facebook.com/obceniebo

Serdecznie zapraszamy do kin!

#agnieszka grochowska #bartłomiej topa #darek gajewski #film #koprodukcja #obce niebo #prawo filmowe #premiera

Chcesz być informowany o najnowszych wpisach na blogu?

  • - Podaj adres e-mail i otrzymuj informację o nowym wpisach na blogu SKP/IPblog prosto na Twoją skrzynkę
  • - Nie będziemy wysłać Ci spamu

Administratorem Twoich danych osobowych jest SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk sp.k. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Ks. Skorupki 5, 00-546 Warszawa.

Szanujemy Twoją prywatność dlatego przekazane nam dane nie będą przetwarzane i udostępniane poza SKP w innych celach niż ujęte w Regulaminie Serwisu. Szczegółowe postanowienia dotyczące naszego IP Bloga, w tym katalog Twoich uprawnień związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdziecie Państwo w Polityce Prywatności.