Ten blog korzysta z plików cookies na zasadach określonych tutaj
Zamknij
18.12.2017
SKP

Wspieramy Loving Vincenta oraz Muminki – produkcje animowane z szansą na Oscara

Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła listę 26. filmów, które będą mogły powalczyć o Oscara w kategorii pełnometrażowy film animowany. Wśród nominowanych są dwie wspaniałe produkcje powstałe z naszym prawnym wsparciem, „Twój Vincent” oraz „Magiczna zima Muminków”.

Z niecierpliwością oczekujemy daty 23 stycznia. Jest to dzień, w którym Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosi pięć filmów nominowanych do Oscara. Szanse na zdobycie nominacji są spore, obie produkcje są wyjątkowe i opowiadają ciekawe historie.

62 tys. klatek filmowych, 115 malarzy, prawie dekada pracy

„Twój Vincent” (ang. Loving Vincent) – film wyreżyserowany przez duet reżyserski, Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana, zdobył już uznanie widzów i krytyków na całym świecie. Europejska Nagroda Filmowa dla najlepszego filmu animowanego, nominacja do Złotych Globów, nagroda publiczności na festiwalu animacji w Annecy, dystrybucja w ponad 150 krajach i niedowierzanie. Niedowierzanie jak twórcom udało się ożywić w tak realistyczny sposób obrazy Vincenta Van Gogha. Film nie tylko zachwyca pięknymi, stworzonymi przez 115 malarzy, obrazami w postaci klatek filmowych, ale również intrygującą historią opowiadającą o ostatnich dniach Vincenta Van Gogha. Sam artysta, w liście wysłanym tuż przed śmiercią do brata, napisał „Więc tak naprawdę mówić mogą za nas tylko obrazy”. O wyjątkowości „Twojego Vincenta” mówią nagrody, międzynarodowa dystrybucja i najważniejsze – podziw widzów.

Zespół prawa filmowego wspierał prawnie polskiego producenta tego filmu. Wśród zaangażowanych prawników byli m.in. Maciej Kubiak, Maciej Ślusarek, Milena Bogdanowicz, Marta Galińska, Agnieszka Sidorowicz i Katarzyna Ciepiela. W kwestiach podatkowych projekt wspierali Michał Krysik i Marcin Grzelecki a w zagadnieniach korporacyjnych Szymon Kaczmarek.

Kierujący zespołem prawa filmowego LSW Maciej Kubiak po oficjalnej premierze na gorąco komentował:

„Po wczorajszej premierze „Twojego Vincenta” jestem już pewien ,a wcześniej tak przypuszczałem, że pracując przy tym filmie braliśmy udział w niesamowitym projekcie i mogliśmy wspierać prawnie tworzenie historii kina. Sprawdziłem maile. Pierwsze dotyczące tego projektu wymienialiśmy z Sean’em Bobbitt’em na przełomie 2012 i 2013 r. Pierwszy film w całości namalowany, dystrybucja niemal na całym świecie. A przede wszystkim świetny film, który ogląda się fenomenalnie, nie tylko z uwagi na warstwę wizualną”.

Historia o Muminkach wciąż wzrusza

„Magiczna noc Muminków” to opowieść o wyjątkowym czasie w Dolinie Muminków. Polsko-fińska koprodukcja została doceniona przez komisję oscarową za unikalną technikę animacji oraz historię, która od pokoleń wzrusza dzieci na całym świecie. Wspieraliśmy prawnie Animoon i Grzegorza Wacławka koproducentów filmu odpowiedzialnych za produkcję po polskiej stronie. Nad projektem pracowali Maciej Kubiak, Milena Bogdanowicz, Marta Galińska oraz Aleksandra Wrońska.

“Wszystkie nieprzespane noce” nowi “Niewinni Czarodzieje”?

Najnowszy film młodego, utalentowanego reżysera Michała Marczaka został nagrodzony za reżyserię na festiwalu w Sundance oraz T-Mobile Nowe Horyzonty. Historia opowiada o losach dwójki przyjaciół – Krzyśka i Michała. Obaj rzucają się w wir nocnego życia i imprezują tak jak młodzi ludzie potrafią się bawić. Oprócz domówek, imprez w klubach i festiwali muzycznych, główni bohaterowie spędzają czas na rozmowach dotyczących marzeń i lęków.

Wszystkim zaangażowanym w te projekty twórcom i producentom serdecznie gratulujemy. I trzymamy kciuki za dalsze nagrody!

#film #kino #produkcja filmowa #SKP

Chcesz być informowany o najnowszych wpisach na blogu?

  • - Podaj adres e-mail i otrzymuj informację o nowym wpisach na blogu SKP/IPblog prosto na Twoją skrzynkę
  • - Nie będziemy wysłać Ci spamu

Administratorem Twoich danych osobowych jest SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk sp.k. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Ks. Skorupki 5, 00-546 Warszawa.

Szanujemy Twoją prywatność dlatego przekazane nam dane nie będą przetwarzane i udostępniane poza SKP w innych celach niż ujęte w Regulaminie Serwisu. Szczegółowe postanowienia dotyczące naszego IP Bloga, w tym katalog Twoich uprawnień związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdziecie Państwo w Polityce Prywatności.